SGM15G64A1 Array Laser Warning Module Non Uniformity Correction
Beijing BeyondView Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : BeyondView
Model Number : SGM15G64A1
Certification : RoHS2.0
Place of Origin : Beijing
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T
Detector type : InGaAs PIN photodiode+area array detector
Spectral response : 0.95um ~ 1.7um
Weight : ≤260g
Size : 45mm*51mm*80mm
Working Voltage : DC 12~24V
Power Consumption : ≤10W
Contact Now
Product Description:
Main Features:
· Automatic gain control
· Non uniformity correction
· Laser warning
· False alarm suppression
Technical Parameters:
Model SGM15G64A1
Resolution 64×64@15um
Warning distance ≥0.7x Maximum detection range of threat source(laser beam-riding guidance)
≥1.2x Maximum detection range of threat source(laser distance measuring)
Indication precision ≤2°
FOV ≥90°× 90°
Detection probability ≥98%
False alarm rate 1 time/12 hr
Response time ≤ 0.3s (from the laser entering the field of view to warning report)
Electrical
Operating voltage DC 12~24V
Power consumption ≤10W
Mechanical
Weight 260g
Size 45*51*80mm
Interface
Communication interface RS422 serial port
Video interface Cameralink
Environmental adaptability
Operating temperature -55℃~+70℃
Storage temperature -55℃~+70℃
Vibration ≥2g(15Hz~500Hz~15Hz)